Szanowni Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy szkół KSW,

Drodzy Uczniowie

Dobiega końca Rok Szkolny, jakiego jeszcze nie było. Wszyscy, tworzący społeczność szkolną, brali udział w swoistym „programie przetrwania”, w jakim znalazł się cały nasz glob. W szkole chodziło nie tylko o przetrwanie, ale o rozwój dzieci i młodzieży. W ogromnym tempie trzeba było zmienić metody nauczania i uczenia się! Właściwie – uczyli się wszyscy – i nauczyciele i uczniowie i rodzice. Zorganizowanie życia i pracy w warunkach pandemii wymagało udziału w swoistej „burzy mózgów” oraz twórczego znalezienia drogi i sposobów, żeby zapewnić możliwość rozwoju tym, którzy są przecież naszą przyszłością, dla których pracujemy i żyjemy.

Jeszcze długo będziemy wracali do tych wydarzeń, często bardzo trudnych, ale też będziemy korzystać z doświadczeń i wiedzy, które stały się udziałem nas wszystkich.

W naszym przekonaniu – w momencie zakończenia roku szkolnego – Zarząd KSW ma prawo, a nawet obowiązek pogratulować i uczniom i nauczycielom i Rodzicom. Chodzi o zdobytą wiedzę i doświadczenie, ale również o relacje osobowe między uczestnikami tej nie tylko wirtualnej rzeczywistości. Tworzyli ją konkretni ludzie dla konkretnych odbiorców. Jedni i drudzy mieli swoje imię i nazwisko, swoją własną sytuację życiową. I wyszliście Państwo z tej batalii zwycięsko! Gratulujemy!

Bez dobrej współpracy między wszystkimi uczestnikami życia szkoły – nie wyszlibyśmy z chaosu.

To bardzo ogólne stwierdzenie wymaga oczywiście – jak co roku – indywidualnego rachunku sumienia: czy i jak wykorzystałem ten czas? Co mogę zmienić? To pytanie dla każdego z nas.

Teraz jednak wszystkim życzymy słonecznych wakacji, radosnego wypoczynku i powrotu do szkoły z nowymi siłami.

I jeszcze jedno: bądźmy mądrzy, tzn. w tym wypadku – ostrożni!

W imieniu Zarządu KSW

Stanisława Borowczyk

sekretarz KSW