Uroczysta Msza Święta w katedrze z okazji imienin abp Stanisława Gądeckiego to dzień, w którym zawsze uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Słowo wstępne skierował bp Damian Bryl przypominając, że abp Stanisław kieruje naszą diecezją  17 lat. Dodał, że modlimy się jak w każdej Mszy Świętej, również dzisiaj aby dalsze posługiwanie było w mocy Bożego Ducha. Życzył zdrowia, sił, dobrych współpracowników świeckich, zakonnych, księży, licznych powołań aby ten czas był okresem doświadczeń szczególnej pomocy Maryi jak doświadczał tego św. Stanisław Kostka – patron z chrztu świętego Jego Ekscelencji. Bp Szymon Stułkowski wygłosił homilię nawiązując do św. Stanisława Kostki, który już w młodym wieku obdarzony został charyzmatami i posiadał wielki kult Eucharystii, i pragnienie Chleba Bożego – nie rozumieli tego jego najbliżsi.

Nam też daje łaskę wszystkim uczestniczącym w Eucharystii, abyśmy zawsze pamiętali o darach, które składamy na ołtarzu : chleb i wino. Mogliśmy usłyszeć słowa modlitwy głośno wypowiedziane nad darami, co dokonuje się w każdej Mszy Świętej. My też pragniemy, aby ta przemiana w nas się dokonała, przeniknęła nas jak powtarzał to św. S. Kostka „Do wielkich rzeczy jesteśmy powołani”.

Arcybiskup wychodząc po liturgii pobłogosławił naszych najmłodszych uczniów – wielki to zaszczyt, wyróżnienie i radość dla dzieci.

Później w Seminarium odbyło się składanie życzeń. Nasi uczniowie z panią dyrektor i panem prezesem KSW zaśpiewali zacnemu solenizantowi 100 lat. Ks. abp przekazał na ręce pani dyrektor serdeczne pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców.

Naturalnie był smaczny, słodki poczęstunek – tort, ciastka, owoce itp. Na wyjście wszyscy otrzymaliśmy prezenty.